Hizmetlerimiz

Sık Sorulan Sorular


Daha etkili bir görselliğe ulaşabilmek için farklı ışık türleri kullanılarak üretilen ışıklı tabelalar dış mekânlarda, çatılarda, bina girişlerinde ve iç mekânlarda olmak üzere pek çok kullanım alanı için tercih ediliyor. İçinde ışık kaynağı olan tüm tabela türlerini kapsayan ışıklı tabelalar potansiyel müşterilerin dikkatini çekme konusunda oldukça büyük bir etkiye sahip olduğundan iş ortaklarımız tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

İşletmenin isminin ya da sektörü ile ilgili herhangi bir logonun yer aldığı ışıklı tabela çeşitleri prestijli bir reklam avantajı da sağlıyor. Tasarımı ve büyüklüğü isteğe göre değişen ışıklı tabelalar özellikle hava karardıktan sonra da hizmet vermeye devam eden ya da gece gündüz marka bilinirliğini arttırmak isteyen işletmeler için kolaylık sağlıyor.

Ön tarafında ışıklandırma sistemi kullanılan ışıklı tabelaların üzerindeki yazılar ve logolar her koşulda rahatça görülüp okunabiliyor. Kullanılacak olan ışığın LED ya da floresan olması ise tercihe göre belirleniyor. Işıklı tabelalar ayaklı, asma ya da duvara monte dahil olmak üzere farklı şekillerde üretilebiliyor. Belli başlı yazıların sürekli olarak döndüğü ya da sabit bir yazı veya görsele yer verilen ışıklı tabelalar da bulunuyor. Totem tabela, çatı tabelası, yol ve açık hava tabelası türlerinde genellikle ışık kullanımı tercih ediliyor.

Işıklı tabela tasarlanırken gece görünümünün nasıl olacağına dikkat edilmesi gerekiyor. İstenilen ebatta ve görsellikte hazırlanan ışıklı tabelaların gündüz görünümleri ile gece görünümleri arasında farklılık oluyor. Işıklı tabelaların hazırlanması aşamasında kullanılan floresanların ışık gücü olduğundan tabelanın bulunacağı lokasyonun genel görüntüsüne ve ışıklı tabelanın görselliğine özen gösterilmesi gerekiyor. Kullanılacağı yer ve konum doğru şekilde analiz edildikten sonra en ideal ölçüler belirlenerek sektör bazında tasarımın yapılması ışıklı tabelalardan alınacak verimin artmasını sağlıyor. Kullanılacak renklerin titizlikle seçilmesi ışıklı tabelanın sahip olması istenilen kaliteli görünüm için büyük önem taşıyor.

Işıklı tabelaların üretimi esnasında alüminyum, pleksi, Dakota, polikarbon ve daha pek çok farklı malzeme kullanılabiliyor. Işıklı tabelaların ön ve arka yüzünde ışığı geçiren folyo, pleksi ya da vinil baskılar tercih edilebiliyor. Işıklı tabelalar üretilirken her mevsim şartlarına uygun olarak hazırlanması büyük önem taşıyor. Özellikle yağmurlu havalarda içerisine yağmur almaması için çok iyi bir izolasyona sahip olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Işıklı tabelanın üretimi sırasında iyi bir işçilik ve kaliteli malzeme kullanımına olduğu gibi tabelanın montajına da titizlik gösterilmesi öneriliyor. Işıklı tabelalar dış şartlara maruz kalabildiğinden kalitesiz malzeme kullanılması durumunda kısa sürede aşınma ve hasar alma gibi memnuniyetsizliğe yol açacak durumlar ile karşılaşılabiliyor.

İzmir Neon Tabela tüm ürünlerinde olduğu gibi ışıklı tabela hizmeti kapsamında da iş ortaklarının kurumsal kimliği ile bütünleşecek estetik çalışmaları en kaliteli malzemeleri kullanarak sunuyor.

Firmalar kullandıkları tabelalar ile firma imajlarını da yansıttıkları için artık tabelalara çok daha fazla önem veriyorlar. Kutu harf tabela pek çok farklı alternatif arasından kendileri için en uygun olanını seçen iş ortaklarımızın sıklıkla tercih ettiği tabela türlerinin başında geliyor. Kutu harf tabelalar firmaların isimlerinin ya da logolarının istenilen malzemeden kesiminin yapılması ile ışıklı ya da ışıksız olarak hazırlanabiliyor. Sağlamlığı, dikkat çekiciliği ve pek çok farklı tasarımının olması kutu harf tabelaya gösterilen ilginin artmasına neden oluyor.

Kutu harf tabela pleksi, Dakota, kompozit, alüminyum ve krom gibi farklı malzemelerden hazırlanabiliyor. Kullanılacak malzemeye karar verilmeden önce kutu harf tabelanın uygulanacağı yerin materyalleri taşıma kapasitesi ve görülme açısı gibi kriterlerin incelenmesi gerekiyor. Alüminyumdan kutu harf tabela yapılırken önce kesimi sonra kıvrımı en son ise elektrostatik boya ile boyası yapılıyor. Alüminyum kutu harf tabelalar çok büyük boyutlarda üretilebiliyor. Kutu harf tabelanın kıvrım ve LED donanım işleri ise tamamen elle yapılıyor.

Krom harflerin kullanılması kutu harf tabelalarda daha güzel bir görünüm sağlayabiliyor. Krom kutu tabela çeşitleri arasında ışıklı krom kutu harf tabela, ışıksız krom kutu harf tabela, LED kromlu kutu harf tabela, sarı kromlu kutu harf tabela ve altın kromlu kutu harf tabela yer alıyor. Krom içeriği nedeni ile paslanmayan ve dikkat çekici bir parlaklığa sahip olan krom kutu harf tabelalar sağlamlığından dolayı da tercih ediliyor. Dakota kutu harf tabelalar biraz daha düşük maliyetli olduğu için talepleri bu yönde olanlar tarafından talep edilebiliyor.

Işıklı kutu harf tabelalarda harflerin iç kısmı LED döşeme sistemi ile hazırlanıyor. Kutu harf tabelalarda ışık kaynaklı herhangi bir sorun yaşanmaması adına tabelaların kapaklı bir mekanizmaya sahip olması gerekiyor. Ayrıca kullanılan LED’in su geçirmez olması, az enerji harcaması ve uzun ömürlü olması da önemli faktörler arasında yer alıyor. Kutu harf tabelalar sabit olabildiği gibi hareketli olarak da üretilebiliyor.  Buna karar verilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında kullanım yerine uygun üretimin ve montajın yapılması geliyor. Kutu harf tabela yapılırken kaliteli malzemeler kullanılmasının tabelanın kullanım ömrünü artırdığının da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

İzmir Neon Tabela iş ortaklarına kutu harf tabela tasarımı, kutu harf tabela, kutu harf baskı ve montaj hizmetleri sunuyor.  Hem iç hem dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen kutu harf tabelaları farklı tasarımları, üstün kalitesi ve ekonomik fiyatları ile sunan İzmir Neon Tabela doğru seçimin yapılması konusunda da iş ortaklarına destek oluyor. Böylece hazırlanan tabelanın hem uzun ömürlü olması hem de istenilen etkiyi yaratması garanti altına alınıyor. İzmir Neon Tabela sektörde yer aldığı ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeden hazırladığı şık tasarımları ile iş ortaklarının taleplerini en hızlı şekilde karşılamak ve memnuniyetlerini üst düzeyde tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Genellikle işyerlerinde, devlet kurumlarında ya da büyük alışveriş merkezlerinde binaların fark edilmesi için kullanılan totem tabelalar açık alanlarda, caddelerin ve şehirlerarası yolların kenarlarında da kullanılıyor. Boyutları uzaklığa göre ayarlanabilen totem tabelalar gösterişli olmaları nedeni ile oldukça dikkat çektiğinden sıklıkla tercih ediliyor.

Şekil ve boyut itibarı ile gösterişli olan ve uzak mesafelerden de kolaylıkla fark edilebilen totem tabelalar marka bilinirliğini artırmak isteyen firmalara açık alanlarda oldukça etkili bir reklam olanağı sağlıyor. Şehir merkezinden uzak alanlarda ya da caddelerin kenarlarında konumlandırılan totem tabelaların oldukça dikkat çekici olduğu biliniyor. Uzun vadede oldukça karlı olduğu kabul edilen iyi tasarlanmış totem reklamlar firmanın kalitesi için de belirleyici oluyor.

Totem tabela çeşitleri arasında; tek bacaklı totem tabela, çift bacaklı totem tabela, likit totem tabela, ışıklı totem tabela, ışıksız totem tabela, kompozit totem tabela, alüminyum totem tabela, çelik saç totem tabela, profil totem tabela ve vinil germe totem tabela yer alıyor.

Bir direk ve bir üst kasetten oluşan totem tabelalar ışıklı ya da ışıksız olarak üretilebiliyor. Işıklı totem tabelalarda ışıklandırma malzemesi olarak LED ya da floresan kullanılabiliyor. Ayrıca bazı totem tabelalarda kaset ışıksız olabiliyor ya da kaseti aydınlatmak için spot ışıklar kullanılabiliyor. Totem tabelanın kasetinin şekli kaç adet cephenin hedef alındığına bağlı olarak belirleniyor. Tek cephenin hedef alındığı totem tabelalarda, totem tabelanın ön yüzünün doğrudan o cepheyi karşılaması gerekiyor. İki cephe hedef alınıyor ve iki cephe karşılıklı ise tek kasetin iki yüzü gösterecek şekilde olması ve ışıklandırmanın da bu durum göz önünde bulundurularak yapılması önem taşıyor. Üç cephenin hedef alındığı durumlarda ise üçgen kaset şeklinde üretim yapılması daha etkili oluyor.

Totem tabelanın konumlandırılacağı yerin doğru seçilmesi başlatılacak reklam kampanyasının başarılı olabilmesi için en önemli faktörlerin başında geliyor. Kazılacak olan toprağın derinliğinin, toprağın yapısının, elektrik direklerinin uzaklığının, kullanılacak olan flanşın ve borunun titizlikle hesaplanması güvenlik açısından önem arz ediyor. Seçilen yere göre büyüklüğü ve uzunluğu belirlendikten sonra uygun ölçülerde yapılan totem tabelanın konumlandırılacağı yerin beton dökülerek güçlendirilmesi gerekiyor. Ayrıca totem tabelanın fırtınalı havalarda yıkılmasının önüne geçilebilmesi için iskeletinde yeterli ve kaliteli malzeme kullanılması büyük önem taşıyor.

İzmir Neon Tabela ihtiyaca göre çeşitli renklerde ve boyutlarda ürettiği totem tabelalar ile iş ortaklarının yüksek oranda müşteri çekmelerine katkı sağlıyor. Totem tabelaların boyutlandırılması ile ilgili olarak herhangi bir yasal zorunluluk bulunmuyor. Ancak hem imalatı hem de montajı aşamasında özen gösterilmesi gereken bir ürün olması nedeni ile alanında uzman olan İzmir Neon Tabela gibi üst düzey markalar ile iş birliğine gidilmesi iş ortaklarını kısa, orta ve uzun vadede ayrıcalıklı kılıyor. Geniş ürün portföyü ve saygın iş ortakları ile tanınan İzmir Neon Tabela sizleri kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet ayrıcalığını yaşamaya davet ediyor.

Her türlü hava şartlarına dayanıklı olması nedeni ile uzun süreli kullanımı mümkün kılan krom tabela en çok tercih edilen tabela çeşitleri arasında yer alıyor. Paslanmaz bir madde olan krom bu özelliği nedeni ile dış ortamlarda kullanımı en uygun ve yaygın olan materyallerin başında geliyor.

Uzun ömürlü kullanıma uygun olarak üretilen krom tabelalar aynı zamanda dikkat çekici görsellikleri nedeni ile de büyük ilgi görüyor.  Sert ve ayna gibi parlak bir yüzeye sahip olması nedeni ile dekoratif açıdan da göz dolduran krom tabelalar gümüş ve altın renginde olabiliyor. Gold krom ve gümüş krom olarak ayrılan krom tabelalar isteğe ve kullanım alanına bağlı olarak hem ışıklı hem de ışıksız olarak imal edilebiliyor. Alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlarda da sıkça kullanılan krom tabelalar göze hitap eden görüntüleri ile şirketlerin reklam ve tanıtım faaliyetlerinin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine de katkıda bulunuyor.

Piyasada krom kaplama olup kromdan çok daha ucuza satılan maddeler ve bunlar ile üretilen tabelalar da bulunuyor. Ancak bu maddeler krom gibi paslanmaz özelliğe sahip olmadığından krom tabeladan istenilen verimi sağlamaları mümkün olmuyor. O nedenle krom tabela üretiminde kullanılan kromun paslanmaz olup olmadığı gibi noktalara çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Işıklı krom tabelalarda ışık, tercihe göre tabelanın önüne ya da arkasına yerleştirilebiliyor. İstenilirse paslanmaz krom malzemenin montajı yapılırken bu malzemenin arkasına alternatif olarak akrilik malzeme yerleştirilerek ışığın homojen şekilde dağılması sağlanabiliyor. Ayrıca krom güneşli havalarda çabuk ısınan bir materyal olduğu için ışıklı krom tabelalarda kullanılan LED’lerin üst düzey kalitede olması gerekiyor. Aksi takdirde LED’lerden verimli ışık alınması söz konusu olamıyor.

Değişik renk seçeneklerinin uygulanabildiği krom tabelalar mevsimsel şartlardan etkilenmemesinin yanı sıra imalatının ve montajının kolaylığı ile de avantaj sağlıyor. Krom tabela ürünlerinin talep edilen ebatta hazırlanabiliyor olması da iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına istedikleri şekilde karşılanabilmesini sağlıyor.

İzmir Neon Tabela iş ortaklarına farklarını ve kalitelerini ortaya koymalarını sağlayacak hem çarpıcı hem uygun fiyatlı krom tabela hizmetleri ile rakipleri arasında bir adım öne çıkma olanağı sağlıyor. Günümüzün en modern ve dikkat çekici tabela modellerinden biri olan krom tabela hem uzun ömürlü hem de göz zevkine hitap eden bir şıklığa sahip olması nedeni ile iş ortaklarımızın beklentilerini de üst seviyede karşılıyor. Tüm sektörlere özel tasarımlar ile üretim desteği sağlayan İzmir Neon Tabela deneyimli ekibi aracılığı ile şık tasarımlara imza atıyor. Kaliteye olan düşkünlüğünden hiç vazgeçmeyen İzmir Neon Tabela iş ortaklarını da kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet ile buluşturma ilkesine bağlı kalıyor.

Ülkemizde bulunan tüm eczanelerde kullanılan, eczanelerin diğer firmalardan ayırt edilip daha kolay bulunabilir hale gelmesi için kırmızı ve beyaz renklerde üretilen tabelalara eczane tabelası deniyor. Eczane tabelası yasal zorunluluk gereği tek tip üretiliyor olup bu uygulama ile görsel kirliliğin ve haksız rekabetin önlenmesi amaçlanıyor. Tüm eczanelerde kullanılacak olan tabelaların uyması gereken standartların belirlendiği yönetmelik yürürlüğe girmeden önce tüm eczaneler kendi tercihleri doğrultusunda farklı tasarımlara sahip eczane tabelalarını kullanabiliyorken artık farklı tasarım kullanan eczaneler yasal yaptırımlar ile karşı karşıya kalıyor.

Eczane tabelası kullanılacak olduğu eczanenin sahibinin inisiyatifi doğrultusunda ışıklı ya da ışıksız üretilebiliyor. Işıklı eczane tabelasının kullanılması durumunda yalnızca eczane yazısı kısmında LED aydınlatma kullanılabiliyor. Eczane isminde aydınlatma kullanılması yönetmeliğe göre kesinlikle yasaklanmış olup eczane harflerinin kırmızı pleksi vakumdan yapılması zorunluluğu da bulunuyor.

Eczane tabela ölçüleri 400 * 70 cm, 500 * 70 cm, 600 * 70 cm, 700 * 70 cm, 800 * 70 cm, 900 * 70 cm ve 1000 * 70 cm olarak uygulanabiliyor. Eczane tabelaları iki çeşitten oluşuyor. Bunlardan ilki ön cephede kullanılıyor ve üzerinde eczane yazısı ile yalnızca eczanenin isminin yer aldığı tabela olup zemin eczane tabelası olarak adlandırılıyor. İkincisi ise görünür bir şekilde kullanılacak kutu harf eczane tabelası olup üzerinde yalnızca “ e “ harfinin bulunması gerekiyor. Eczane tabelalarında yer alacak olan eczane pleksi kabartma harf yüksekliği ile eczane yazısının harf yüksekliği için de belirlenmiş ve uyulması zorunlu olan standartlar bulunuyor. Eczane tabelalarında taşıyıcı konstrüksiyonun ve alüminyum kasasının tasarımı kadar bu ürünlerin imalatı ve montajı esnasında kaliteli malzemelerin kullanılması da büyük önem taşıyor.

İzmir Neon Tabela tarafından Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlar ile uyumlu olacak şekilde eczane tabelası keşfi, imalatı ve montajı en kaliteli işçilik ve en ekonomik fiyatlar ile gerçekleştiriliyor.  Yürürlükte olan yasaya ve yönetmeliklere uygun olarak tasarım ve imalat süreci tamamlanmayan eczane tabelaları iş ortaklarımızın zaman ve maddi kaybına yol açabileceğinden İzmir Neon Tabela tarafından tüm süreçler titizlik ile gerçekleştiriliyor.

İzmir Neon Tabela, iş ortaklarına son yönetmeliğe uygun olarak eczane tabelası üretimi ile hizmet veriyor. İzmir Neon Tabela eczane levha ve reklam tabelası standartlarına uygun olacak şekilde üretim ve montaj yapmakta olup profesyonel anlayışı ile tüm yönetmelik ve yasal zorunlulukları takip ederek uygulamalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca uzman kadrosu ve kullandığı kaliteli malzeme ile de fark yaratan İzmir Neon Tabela; sektörün takipçisi olarak iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

İnşaat faaliyetleri başlamadan önce araziye dikilen inşaat tabelaları, inşaat ve şantiye ile ilgili bilgileri vermeyi sağlıyor. Genellikle 3 mm saçtan ya da alüminyumdan istenilen ölçülerde üretilen inşaat tabelaları inşaatla ilgili kişi ve kurumların bilgilendirilmesinin yanı sıra inşaatı yapan kişiye ya da kuruma itibar sağlaması nedeni ile de tercih ediliyor.

İnşaat alanlarında inşaatı yapan firma ile yapılan konut ya da yerin bilgilerinin bulunduğu tabelaların yanı sıra uyarıcı ve bilgilendirici yön tabelaları da kullanılıyor. Şantiye giriş noktalarından inşaat alanının çeşitli noktalarına kadar pek çok yerde sağlık ve güvenlik işaretlerinin yer alması gerekiyor. Belirli bir amaca hizmet eden inşaat tabelalarının çoğunun bulundurulması kanuni yükümlülüklerden kaynaklanıyor. Bununla birlikte kanuni yükümlülük olmasa bile inşaat tabelası uyarıları can ve mal güvenliğinin sağlanması adına büyük bir katkı sağladığı için de tercih ediliyor.

Şantiyelerde kullanılan güvenlik tabelaları kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi parlak renklerde oluyor ve bu renklerin hepsi uyulması gereken belirli standartları işaret ediyor. Açık bir sağlık ve güvenlik mesajı verme amacı ile kullanılan bu tabelalardaki talimatların anlaşılabilir olması ve uygulanması iş güvenliğinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Dış mekan kullanımına uygun olarak üretilen inşaat tabelaları istenildiği takdirde aydınlatmalı, ayaklı ya da ayaksız olarak hazırlanabiliyor. İnşaat tabelalarında ebat ve renk konusunda herhangi bir sınırlama ise bulunmuyor.

İnşaat tabelasının kötü hava şartlarına dayanabilmesi için kullanılan baskı tekniği ise tabelaların kullanım süresi için büyük önem taşıyor. İnşaat alanının yapısı gereği bu alanda kullanılan tabelaların son derece dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Demir bir iskelet üzerine baskı yöntemi kullanılarak hazırlanan inşaat tabelası çeşitleri dayanıklılığı nedeni ile daha çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra inşaat tabelası metal karkas üzerine vinil germe yöntemiyle ya da plastik zemin üzerine folyo kesim usulüyle de hazırlanabiliyor. Ayrıca metal, plastik ya da vinil zeminler üzerine isteğe bağlı olarak folyo ya da dijital baskı yolu ile hazırlanan inşaat tabelaları da İzmir Neon Tabela tarafından iş ortaklarına sunulan çözümler arasında yer alıyor.

İnşaat tabelası üretilirken kullanılan malzeme kadar önemli olan bir diğer konunun da montaj aşaması olduğu biliniyor. Montaj esnasında görselliğin bozulmamasına, tabela montajının doğru yere yapılmasına ve kaliteli bir işçilik uygulanmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

İzmir Neon Tabela istenilen ölçü ve ebatlara göre ürettiği inşaat tabelalarını kullanılacağı alana uygun olarak tasarlıyor ve iş ortaklarına montaj hizmeti de sağlıyor. İnşaat alanında kullanılan inşaat tabelası ile uyarı ya da yön gösteren tabelalar arasında uyumun bulunmasına özen gösteren İzmir Neon Tabela iş ortaklarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini en doğru şekilde karşılayacak en kaliteli ve ekonomik çözümleri sunmayı hedefliyor.

Uzaktan görünebilmesi ve dikkat çekici olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen çatı reklamları en etkili tabela reklamlarından biri olarak kabul ediliyor. Yalnızca vermek istenilen mesajı en etkili şekilde iletmeyi sağlayan bir dış mekan reklam fırsatı olan çatı reklamı, bulunulan bölgedeki her insana ulaşabilmeyi ve kalabalık bir kitleye erişimi de mümkün kılıyor.

Mekanın tanıtımı ve reklamı için sıklıkla tercih edilen çatı reklamı demir profiller ile bir ızgara oluşturulup üzerine kutu harfleri kurma tekniği ile yapılabildiği gibi demir karkastan dayanıklı ve sağlam bir ayak sistemi hazırlanıp üzerine ışıklı tabela monte edilmesi şeklinde de yapılabiliyor.

Bina ve benzeri yapıların çatılarına ya da binanın cephesinin üst kısımlarına monte edilen çatı reklamı tabelalarının konulduğu binanın mimari dizaynı ile uyumlu olacak şekilde tasarlanması tercih ediliyor. Mühendislik ve deneyim iş birliğini gerektiren çatı reklam tabelalarının uygulanmasında montaj ve ışıklandırma ana unsurlar olarak kabul ediliyor. Işıklı ya da ışıksız tabela olarak üretilebilen çatı reklamı tabelalarında LED ışık ya da floresan ışık kullanılabiliyor. Çatı reklam tabelalarında genellikle dıştan aydınlatma tercih edilse de içten aydınlatma da isteğe bağlı olarak kullanılabiliyor.

Çatı tabelasının konulacağı noktada öncelikle bir fizibilite çalışmasının yapılması ve çatı tabelasının özel ölçüler ile tasarlanması gerekiyor. Diğer reklam tabelası çeşitlerine göre daha fazla rüzgara maruz kalabilmesi çatı tabelası montajında çok daha dikkatli davranılması zorunluluğunu doğuruyor.  Çatı tabela reklamlarında hem çatının hem de çatı tabelasının sağlamlığı çok önem taşıyor. Tabela sağlam olsa bile monte edildiği zeminin yeterince güçlü olmaması çatı reklamı tabelasının yerinden kopup düşmesine ve can kaybı gibi çok ciddi sonuçlar doğurabilecek kazalara yol açabiliyor.

Çatı tabelası üretimi sırasında kullanılacak harflerin yüksekliğine, binanın kat sayısına ve uzak mesafeden tabelanın okunabilirliğine dikkat edilmesi ve görsel tasarımın bu faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanması reklamın etkisinin artırılmasını sağlıyor. çatı tabelaları sürekli olarak güneş ışığına maruz kalacağından uygun renk ve dayanıklı malzeme kullanımına dikkat edilmesi markaların prestijine de olumlu bir yansıma olarak değerlendiriliyor.

İzmir Neon Tabela en güçlü tanıtım yollarından biri olarak kabul edilen çatı reklamı alanında da iş ortaklarına kaliteli, farklı ve etkili çözümler sunuyor. İzmir Neon Tabela çatı reklam tabelası tasarımlarında ürünün estetiğinin yanı sıra dayanıklılığını da ön planda tutarak iş ortaklarına optimum fayda sağlayabilecekleri ürünleri sunmayı hedefliyor. İsteğe göre farklı şekillerde ve boyutlarda üretimi yapılabilen çatı tabela ve reklamlarında kutu harf, vinil germe, ışıksız tabela ve ışıklı tabela alternatifleri ile iş ortaklarının ihtiyaçları doğrultusunda en uygun tasarımları ve montaj işlemlerini gerçekleştiren İzmir Neon Tabela ekonomik fiyatları ile de avantaj sağlıyor. İş ortaklarına tasarım, imalat ve montaj hizmetleri sağlayan İzmir Neon Tabela sağlamlık kontrolleri ve gerekli izinlerin alınması konusunda da destek sağlıyor.

Kule vinç tabela ürünlerimiz yüksek standartlı kasa, ışıklı-ışıksız tabela ve yerine göre Avrupa vinil, neon, folyo, plexi, polikarbon, kompozit panel, kutu harf gibi ürünlerlede üretilmektedir.
Kule vinç tabelalar rüzgara,fırtınaya ,yaz ve kış şartlarına göre üretilmektedir.
Ürünler iç mekan ve dış mekanda kullanıma uygun olarak üretilmektedir.

Yaptıracağınız tabela modeli kule vinç tarafından ne kadar yükseklikte olacağı ve bu yükseklikteki görüş açısı mesafesinin doğru olarak hesaplanması gerekmektedir.

Bunun için ışıklandırma sistemi ve reklam tabela panosu ile geceleyin kule vincin uzaklardan görülebilir olmasını sağlayan tabela reklam ışıklandırma sistemidir.

Neon Nedir ?

Doğada dağılmış olarak ve çok küçük yüzdelerde, yalnızca atmosferde değil, aynı zamanda yeraltından çıkan doğal gazların bileşiminde de bulunur. Kuru havanın, hacim olarak %0.0018’ini oluşturur. Renksiz bir gazdır.
Molekülünde tek atom bulunması ve en dış yörüngesinin 8 elektron içermesi nedeniyle çok kararlı bir yapıya sahip olan neon, kimyasal bağlar ve bileşikler oluşturmaz. Değerliliği sıfırdır. Ticari amaçla, sıvılaştırılmış havadan ayrıştırılır.
Çoğunlukla aydınlatmada kullanılır. Neon gazı içeren bir tüpte düşük basınç altında oluşturulan elektrik dolaşımı, parlak turuncu bir ışığın salınmasına neden olur. Neon gazı aydınlatma ve reklam sektörüne yönelik tamamen el işçiliği ile şekillendirilen cam tüplerin doldurulmasında kullanılır. Cam tüplerinin, uzunlukları büyük, çapları küçük olup, yüksek gerilimle beslenirler.

Neon Tabela, özel üretilmiş ateşte ısıtılarak şekil alabilen, küçük cam borular kullanılarak tasarlanan bir reklam türüdür. Bu görseller çok iddialı ve kendini gösteren, estetik yapıda, göz alıcı renklerle üretilen reklam mecralarıdır.

Genel olarak bar, restoran, eğlence merkezleri gibi yerler için oldukça uygundur. Neon tabela yapımı, diğer çalışmalara nazaran daha fazla dikkat edilmesi gereken, ince işçilik isteyen yapıda oldukları için bu alanda profesyonel olmuş kişiler tarafından icra edilmelidir.

Neon Tabelaların Avantajları :

Neon Tabelalar istenilen şekilleri ısının etkisiyle rahatça alabilen görsel reklam materyalleridir. Diğer tabelalara göre elektrik tüketimi daha fazla olmasına rağmen, kolay kıvrılması nedeniyle bütün logolar ve şekiller yapılabilir. Tabela çeşitleri arasında siyah boşluklar bulunmaz ve yazılar, logolar daha bütün gözükür. Neon tabelalarda işçilik çok önemlidir. Kaliteli işçilikle yapılan çalışmalar yıllarca, sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu çalışmalar geceleri çok gösterişli ve ilgi çekici olurlar. Bulundukları ortamı kendi renklerinde aydınlatırlar. Firmaların tanıtımını müşterinin farkındalığını artırarak geliştiren görsellerdir. Siz de işletmenizin farkındalığını artırmak istiyorsanız bu tür tabela çeşidini seçebilirsiniz.

Neon aydınlatma sistemlerinin özellikle son günlerde mimarlar, tasarımcılar ve reklam sektörü tarafından tercih edilmesinin nedeni yüksek parlaklıgı, zengin renk seçenekleri, kazandırdıgı enerji tasarrufu ve flüoresan ampul’e oranla 3 kat daha fazla ömür’e sahip olmasıdır.

Tabela sistemlerinin ışıklandırılmaya başlanması görselliğin daha da arttığının en büyük örneğidir. Bu sistemlerden piyasadaki en yenisi de neon tabela sistemleridir.

Neon tabela denilen sistemini; ”neon” kelimesinin anlamını öğrenerek çözebiliriz.
Neonun kelime anlamı, bükülmüş floresan demektir. Neon tabela da bu bükülmüş floresanlar ile yazılan isimlerinden oluşuyor diyebiliriz. Görsel açıdan cezbedici  ve kuvvetli bir ışık yayan neon tabela sisteminin en önemli özelliği keskinliğidir.

Bu sistemler her renkte üretilebilme özelliğine sahiptir ve yaşam süreleri 7-14 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu özellik devamlı açık kalmaları ile ters orantılıdır.

Neon tabelalar ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de, led tabelalar ile farkının ne olduğudur. Neon tabelaların led tabelalara göre uzak mesafeden anlaşılırlığı daha yüksektir fakat led tabelaların da artı bir özelliği şudur ki; neon tabelalara oranla daha hareketlidirler. Malzeme ömürlerine bakarsak, neon tabela gaza ihtiyaç duyar ve bu gazların bildiğiniz gibi ömürleri kısıtlıdır. Gaz elbette tekrar doldurulabilir ama kırılma gibi bir sorun ortaya çıkarsa o harfin ya da o bölmenin komple değişmesi gerekir. Bu da ek bir masraf demektir. Led tabela sistemlerinde ise ledin cinsine göre ömrü değişiklik gösterir. Ayrıca satın alırken istediğiniz kullanım süresine göre tercih de edebilirsiniz.

Neon Reklam Tabelalarının yapımında, ateşte kıvrılarak gerçekleştirilen neon çubuklarından faydalanılır. Bu çubuklar minik floresan camlardan oluşmaktadır. Tasarlanan grafik, harf ya da logonun ısıtılarak şekli verilmesinin ardından, içerisinde bulunan hava vakum yardımıyla çekilmektedir. Havası boşaltılan çubukların iç kısmına neon gazı ilave edilir ve bu gaz kırmızı renktir.
Neon çubuklarının kırmızının dışındaki renklerle yanması için argon gazına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü argon gazı beyaza renge yakındır.

Neon tabelalar hemen hemen her renkte üretilebilir.
Neon tabelaların elektrik sarfiyatı 220 volt civarındadır.
Neon çubuklarının yanması için elektriğin sağlıklı bir şekilde verilebilmesini sağlayacak trafolara ihtiyaç duyulur.
Neon tabelalar, uzun ömürlü oldukları ve görsel estetik açısından son derece etkili olduğu için çok fazla tercih edilen reklam araçlarıdır.

Neon Tabela Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

Gerek duyulan her 10 metre neon çubuğa 1 trafo düşmektedir. Yeterli düzeyde monte edilmeyen trafo, tabelanın zaman sonra arızalanmasına ya da yeterli düzeyde ışık sağlanamadığından verim alınamamasına yol açmaktadır.
Dış ortamda bulunan neon tabela trafoları tehlikeye müsait oldukları için doğal etkenlerden korumak amacıyla izolasyon gerçekleştirilmektedir.
Kullanım süresi yedi ve 13 yıl arasında değişebilmektedir. Bu değişkenlik kullanım zamanına göre farklılık gösterir.
Montaj ve kurulumuna dikkat edilmeli, elektrik bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunmalıdır.
Asılacakları, kullanılacakları yerler doğru analiz edilmelidir. Konumu iyi tespit edilmeli ve ölçü eksiksiz alınmalıdır.
Neon gazı zaman içerisinde yok olacağı için bakım ve onarımı periyodik olarak yapılmalı, uygun görülmesi halinde tekrar aynı işlem tekrarlanmalıdır.
Neon tabelalar bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Isıtılarak sekil ve boyut verilen neon tüpleri tüm iç ve dıs mekan aydınlatma sistemlerinde ve reklam sektöründe kullanılmaktadır.

Neon Işıkların kullanım alanları ülkemizde her geçen gün artmakta olup ayrıca insanlar için görsel alanlar oluşturduğu gibi, Neon ışıkların kullanıldığı eğlence alanları, dinlence alanları, alışveriş merkezleri, satış mağazaların da Neon Işık Sistemlerinin sağlamış olduğu görsel şölenden mali olarak yeterince faydalanmaktadır. Üstelik bu faydalanma Neon ışık sistemlerinin harcadığı düşük maliyetli enerji ve yüksek cezbediciliği sayesinde diğer sistemlere göre 2-3 kat artabilmektedir.

Neon Işıkların kullanıldığı işletme sahiplerinin daha önceleri pahalı bir sistem olarak gördükleri Neon Işık sistemleri hem düşünüldüğünden ucuz, hemde maliyetinden çok çok daha fazla getiriye sahip sistemlerdir.

Neon tabela cam çubukların ateş ile ısıtılarak şekillendirilip içinin renkli tozlarla boyanıp ve elektronik düzeneğe bağlanarak imal edilir. Tamamen el işciliği olduğu için meşakatli bir işdir bu yüzden neon tabela dikkat çekici olduğu kadar fiyatıda yüksek bir reklam çeşididir.

NEON NEDİR ?

Neon camın iki ucuna elektrot takılarak içine sıkıştırılan gazın ateşleme sonucu ile yanan bir gaz türüdür.
Neon Tabela tercihi genellikle iç mekan ve aydınlatmada kullanılan enerji sarfiyatı diğer florasan grubuna oranla %60 daha düşük oluşudur. Ayrıca loş bir ışık yayması sebebiyle ayrı bir tercihtir. Dayanıklılık ömrüyse floresan grubuna oranla daha uzun ömürlüdür.

Neon Tabela uygulamalarında, elektrik aksamında meydana gelen trafo yanması, sigorta atması gibi arızalardan dolayı, neon ışıkları çalışmayabilir. Aynı zamanda Gaz kaybına sebep verdiğinden dolay neonların dış yüzey cam kaplamalarında meydana gelen kırık-çatlak gibi durumlarda da onarım gerekir.

Bilgi : Neon Tabelalar için özel üretilen Neon Trafoları Elektronik Trafo ve Mekanik Trafo olmak üzere 2 farklı çeşidi vardır.
Mekanik Trafo; dış mekan, Elektronik Trafo; iç mekan trafosudur.