Çatı Reklamı

Çatı Reklamı

9 photos


Proje Açıklaması

Uzaktan görünebilmesi ve dikkat çekici olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen çatı reklamları en etkili tabela reklamlarından biri olarak kabul ediliyor. Yalnızca vermek istenilen mesajı en etkili şekilde iletmeyi sağlayan bir dış mekan reklam fırsatı olan çatı reklamı, bulunulan bölgedeki her insana ulaşabilmeyi ve kalabalık bir kitleye erişimi de mümkün kılıyor.

Mekanın tanıtımı ve reklamı için sıklıkla tercih edilen çatı reklamı demir profiller ile bir ızgara oluşturulup üzerine kutu harfleri kurma tekniği ile yapılabildiği gibi demir karkastan dayanıklı ve sağlam bir ayak sistemi hazırlanıp üzerine ışıklı tabela monte edilmesi şeklinde de yapılabiliyor.

Bina ve benzeri yapıların çatılarına ya da binanın cephesinin üst kısımlarına monte edilen çatı reklamı tabelalarının konulduğu binanın mimari dizaynı ile uyumlu olacak şekilde tasarlanması tercih ediliyor. Mühendislik ve deneyim iş birliğini gerektiren çatı reklam tabelalarının uygulanmasında montaj ve ışıklandırma ana unsurlar olarak kabul ediliyor. Işıklı ya da ışıksız tabela olarak üretilebilen çatı reklamı tabelalarında LED ışık ya da floresan ışık kullanılabiliyor. Çatı reklam tabelalarında genellikle dıştan aydınlatma tercih edilse de içten aydınlatma da isteğe bağlı olarak kullanılabiliyor.

Çatı tabelasının konulacağı noktada öncelikle bir fizibilite çalışmasının yapılması ve çatı tabelasının özel ölçüler ile tasarlanması gerekiyor. Diğer reklam tabelası çeşitlerine göre daha fazla rüzgara maruz kalabilmesi çatı tabelası montajında çok daha dikkatli davranılması zorunluluğunu doğuruyor.  Çatı tabela reklamlarında hem çatının hem de çatı tabelasının sağlamlığı çok önem taşıyor. Tabela sağlam olsa bile monte edildiği zeminin yeterince güçlü olmaması çatı reklamı tabelasının yerinden kopup düşmesine ve can kaybı gibi çok ciddi sonuçlar doğurabilecek kazalara yol açabiliyor.

Çatı tabelası üretimi sırasında kullanılacak harflerin yüksekliğine, binanın kat sayısına ve uzak mesafeden tabelanın okunabilirliğine dikkat edilmesi ve görsel tasarımın bu faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanması reklamın etkisinin artırılmasını sağlıyor. çatı tabelaları sürekli olarak güneş ışığına maruz kalacağından uygun renk ve dayanıklı malzeme kullanımına dikkat edilmesi markaların prestijine de olumlu bir yansıma olarak değerlendiriliyor.

İzmir Neon Tabela en güçlü tanıtım yollarından biri olarak kabul edilen çatı reklamı alanında da iş ortaklarına kaliteli, farklı ve etkili çözümler sunuyor. İzmir Neon Tabela çatı reklam tabelası tasarımlarında ürünün estetiğinin yanı sıra dayanıklılığını da ön planda tutarak iş ortaklarına optimum fayda sağlayabilecekleri ürünleri sunmayı hedefliyor. İsteğe göre farklı şekillerde ve boyutlarda üretimi yapılabilen çatı tabela ve reklamlarında kutu harf, vinil germe, ışıksız tabela ve ışıklı tabela alternatifleri ile iş ortaklarının ihtiyaçları doğrultusunda en uygun tasarımları ve montaj işlemlerini gerçekleştiren İzmir Neon Tabela ekonomik fiyatları ile de avantaj sağlıyor. İş ortaklarına tasarım, imalat ve montaj hizmetleri sağlayan İzmir Neon Tabela sağlamlık kontrolleri ve gerekli izinlerin alınması konusunda da destek sağlıyor.