Eczane Tabelası

Eczane Tabelası

3 photos


Proje Açıklaması

Ülkemizde bulunan tüm eczanelerde kullanılan, eczanelerin diğer firmalardan ayırt edilip daha kolay bulunabilir hale gelmesi için kırmızı ve beyaz renklerde üretilen tabelalara eczane tabelası deniyor. Eczane tabelası yasal zorunluluk gereği tek tip üretiliyor olup bu uygulama ile görsel kirliliğin ve haksız rekabetin önlenmesi amaçlanıyor. Tüm eczanelerde kullanılacak olan tabelaların uyması gereken standartların belirlendiği yönetmelik yürürlüğe girmeden önce tüm eczaneler kendi tercihleri doğrultusunda farklı tasarımlara sahip eczane tabelalarını kullanabiliyorken artık farklı tasarım kullanan eczaneler yasal yaptırımlar ile karşı karşıya kalıyor.

Eczane tabelası kullanılacak olduğu eczanenin sahibinin inisiyatifi doğrultusunda ışıklı ya da ışıksız üretilebiliyor. Işıklı eczane tabelasının kullanılması durumunda yalnızca eczane yazısı kısmında LED aydınlatma kullanılabiliyor. Eczane isminde aydınlatma kullanılması yönetmeliğe göre kesinlikle yasaklanmış olup eczane harflerinin kırmızı pleksi vakumdan yapılması zorunluluğu da bulunuyor.

Eczane tabela ölçüleri 400 * 70 cm, 500 * 70 cm, 600 * 70 cm, 700 * 70 cm, 800 * 70 cm, 900 * 70 cm ve 1000 * 70 cm olarak uygulanabiliyor. Eczane tabelaları iki çeşitten oluşuyor. Bunlardan ilki ön cephede kullanılıyor ve üzerinde eczane yazısı ile yalnızca eczanenin isminin yer aldığı tabela olup zemin eczane tabelası olarak adlandırılıyor. İkincisi ise görünür bir şekilde kullanılacak kutu harf eczane tabelası olup üzerinde yalnızca “ e “ harfinin bulunması gerekiyor. Eczane tabelalarında yer alacak olan eczane pleksi kabartma harf yüksekliği ile eczane yazısının harf yüksekliği için de belirlenmiş ve uyulması zorunlu olan standartlar bulunuyor. Eczane tabelalarında taşıyıcı konstrüksiyonun ve alüminyum kasasının tasarımı kadar bu ürünlerin imalatı ve montajı esnasında kaliteli malzemelerin kullanılması da büyük önem taşıyor.

İzmir Neon Tabela tarafından Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlar ile uyumlu olacak şekilde eczane tabelası keşfi, imalatı ve montajı en kaliteli işçilik ve en ekonomik fiyatlar ile gerçekleştiriliyor.  Yürürlükte olan yasaya ve yönetmeliklere uygun olarak tasarım ve imalat süreci tamamlanmayan eczane tabelaları iş ortaklarımızın zaman ve maddi kaybına yol açabileceğinden İzmir Neon Tabela tarafından tüm süreçler titizlik ile gerçekleştiriliyor.

İzmir Neon Tabela, iş ortaklarına son yönetmeliğe uygun olarak eczane tabelası üretimi ile hizmet veriyor. İzmir Neon Tabela eczane levha ve reklam tabelası standartlarına uygun olacak şekilde üretim ve montaj yapmakta olup profesyonel anlayışı ile tüm yönetmelik ve yasal zorunlulukları takip ederek uygulamalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca uzman kadrosu ve kullandığı kaliteli malzeme ile de fark yaratan İzmir Neon Tabela; sektörün takipçisi olarak iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.