İnşaat Tabelası

İnşaat Tabelası

1 fotoğraf


Proje Açıklaması

İnşaat faaliyetleri başlamadan önce araziye dikilen inşaat tabelaları, inşaat ve şantiye ile ilgili bilgileri vermeyi sağlıyor. Genellikle 3 mm saçtan ya da alüminyumdan istenilen ölçülerde üretilen inşaat tabelaları inşaatla ilgili kişi ve kurumların bilgilendirilmesinin yanı sıra inşaatı yapan kişiye ya da kuruma itibar sağlaması nedeni ile de tercih ediliyor.

İnşaat alanlarında inşaatı yapan firma ile yapılan konut ya da yerin bilgilerinin bulunduğu tabelaların yanı sıra uyarıcı ve bilgilendirici yön tabelaları da kullanılıyor. Şantiye giriş noktalarından inşaat alanının çeşitli noktalarına kadar pek çok yerde sağlık ve güvenlik işaretlerinin yer alması gerekiyor. Belirli bir amaca hizmet eden inşaat tabelalarının çoğunun bulundurulması kanuni yükümlülüklerden kaynaklanıyor. Bununla birlikte kanuni yükümlülük olmasa bile inşaat tabelası uyarıları can ve mal güvenliğinin sağlanması adına büyük bir katkı sağladığı için de tercih ediliyor.

Şantiyelerde kullanılan güvenlik tabelaları kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi parlak renklerde oluyor ve bu renklerin hepsi uyulması gereken belirli standartları işaret ediyor. Açık bir sağlık ve güvenlik mesajı verme amacı ile kullanılan bu tabelalardaki talimatların anlaşılabilir olması ve uygulanması iş güvenliğinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Dış mekan kullanımına uygun olarak üretilen inşaat tabelaları istenildiği takdirde aydınlatmalı, ayaklı ya da ayaksız olarak hazırlanabiliyor. İnşaat tabelalarında ebat ve renk konusunda herhangi bir sınırlama ise bulunmuyor.

İnşaat tabelasının kötü hava şartlarına dayanabilmesi için kullanılan baskı tekniği ise tabelaların kullanım süresi için büyük önem taşıyor. İnşaat alanının yapısı gereği bu alanda kullanılan tabelaların son derece dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Demir bir iskelet üzerine baskı yöntemi kullanılarak hazırlanan inşaat tabelası çeşitleri dayanıklılığı nedeni ile daha çok tercih ediliyor. Bunun yanı sıra inşaat tabelası metal karkas üzerine vinil germe yöntemiyle ya da plastik zemin üzerine folyo kesim usulüyle de hazırlanabiliyor. Ayrıca metal, plastik ya da vinil zeminler üzerine isteğe bağlı olarak folyo ya da dijital baskı yolu ile hazırlanan inşaat tabelaları da İzmir Neon Tabela tarafından iş ortaklarına sunulan çözümler arasında yer alıyor.

İnşaat tabelası üretilirken kullanılan malzeme kadar önemli olan bir diğer konunun da montaj aşaması olduğu biliniyor. Montaj esnasında görselliğin bozulmamasına, tabela montajının doğru yere yapılmasına ve kaliteli bir işçilik uygulanmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

İzmir Neon Tabela istenilen ölçü ve ebatlara göre ürettiği inşaat tabelalarını kullanılacağı alana uygun olarak tasarlıyor ve iş ortaklarına montaj hizmeti de sağlıyor. İnşaat alanında kullanılan inşaat tabelası ile uyarı ya da yön gösteren tabelalar arasında uyumun bulunmasına özen gösteren İzmir Neon Tabela iş ortaklarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini en doğru şekilde karşılayacak en kaliteli ve ekonomik çözümleri sunmayı hedefliyor.