Işıklı Tabela

Işıklı Tabela

7 photos


Proje Açıklaması

Daha etkili bir görselliğe ulaşabilmek için farklı ışık türleri kullanılarak üretilen ışıklı tabelalar dış mekânlarda, çatılarda, bina girişlerinde ve iç mekânlarda olmak üzere pek çok kullanım alanı için tercih ediliyor. İçinde ışık kaynağı olan tüm tabela türlerini kapsayan ışıklı tabelalar potansiyel müşterilerin dikkatini çekme konusunda oldukça büyük bir etkiye sahip olduğundan iş ortaklarımız tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

İşletmenin isminin ya da sektörü ile ilgili herhangi bir logonun yer aldığı ışıklı tabela çeşitleri prestijli bir reklam avantajı da sağlıyor. Tasarımı ve büyüklüğü isteğe göre değişen ışıklı tabelalar özellikle hava karardıktan sonra da hizmet vermeye devam eden ya da gece gündüz marka bilinirliğini arttırmak isteyen işletmeler için kolaylık sağlıyor.

Ön tarafında ışıklandırma sistemi kullanılan ışıklı tabelaların üzerindeki yazılar ve logolar her koşulda rahatça görülüp okunabiliyor. Kullanılacak olan ışığın LED ya da floresan olması ise tercihe göre belirleniyor. Işıklı tabelalar ayaklı, asma ya da duvara monte dahil olmak üzere farklı şekillerde üretilebiliyor. Belli başlı yazıların sürekli olarak döndüğü ya da sabit bir yazı veya görsele yer verilen ışıklı tabelalar da bulunuyor. Totem tabela, çatı tabelası, yol ve açık hava tabelası türlerinde genellikle ışık kullanımı tercih ediliyor.

Işıklı tabela tasarlanırken gece görünümünün nasıl olacağına dikkat edilmesi gerekiyor. İstenilen ebatta ve görsellikte hazırlanan ışıklı tabelaların gündüz görünümleri ile gece görünümleri arasında farklılık oluyor. Işıklı tabelaların hazırlanması aşamasında kullanılan floresanların ışık gücü olduğundan tabelanın bulunacağı lokasyonun genel görüntüsüne ve ışıklı tabelanın görselliğine özen gösterilmesi gerekiyor. Kullanılacağı yer ve konum doğru şekilde analiz edildikten sonra en ideal ölçüler belirlenerek sektör bazında tasarımın yapılması ışıklı tabelalardan alınacak verimin artmasını sağlıyor. Kullanılacak renklerin titizlikle seçilmesi ışıklı tabelanın sahip olması istenilen kaliteli görünüm için büyük önem taşıyor.

Işıklı tabelaların üretimi esnasında alüminyum, pleksi, Dakota, polikarbon ve daha pek çok farklı malzeme kullanılabiliyor. Işıklı tabelaların ön ve arka yüzünde ışığı geçiren folyo, pleksi ya da vinil baskılar tercih edilebiliyor. Işıklı tabelalar üretilirken her mevsim şartlarına uygun olarak hazırlanması büyük önem taşıyor. Özellikle yağmurlu havalarda içerisine yağmur almaması için çok iyi bir izolasyona sahip olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Işıklı tabelanın üretimi sırasında iyi bir işçilik ve kaliteli malzeme kullanımına olduğu gibi tabelanın montajına da titizlik gösterilmesi öneriliyor. Işıklı tabelalar dış şartlara maruz kalabildiğinden kalitesiz malzeme kullanılması durumunda kısa sürede aşınma ve hasar alma gibi memnuniyetsizliğe yol açacak durumlar ile karşılaşılabiliyor.

İzmir Neon Tabela tüm ürünlerinde olduğu gibi ışıklı tabela hizmeti kapsamında da iş ortaklarının kurumsal kimliği ile bütünleşecek estetik çalışmaları en kaliteli malzemeleri kullanarak sunuyor.