Kutu Harf Tabela

Kutu Harf Tabela

17 photos


Proje Açıklaması

Firmalar kullandıkları tabelalar ile firma imajlarını da yansıttıkları için artık tabelalara çok daha fazla önem veriyorlar. Kutu harf tabela pek çok farklı alternatif arasından kendileri için en uygun olanını seçen iş ortaklarımızın sıklıkla tercih ettiği tabela türlerinin başında geliyor. Kutu harf tabelalar firmaların isimlerinin ya da logolarının istenilen malzemeden kesiminin yapılması ile ışıklı ya da ışıksız olarak hazırlanabiliyor. Sağlamlığı, dikkat çekiciliği ve pek çok farklı tasarımının olması kutu harf tabelaya gösterilen ilginin artmasına neden oluyor.

Kutu harf tabela pleksi, Dakota, kompozit, alüminyum ve krom gibi farklı malzemelerden hazırlanabiliyor. Kullanılacak malzemeye karar verilmeden önce kutu harf tabelanın uygulanacağı yerin materyalleri taşıma kapasitesi ve görülme açısı gibi kriterlerin incelenmesi gerekiyor. Alüminyumdan kutu harf tabela yapılırken önce kesimi sonra kıvrımı en son ise elektrostatik boya ile boyası yapılıyor. Alüminyum kutu harf tabelalar çok büyük boyutlarda üretilebiliyor. Kutu harf tabelanın kıvrım ve LED donanım işleri ise tamamen elle yapılıyor.

Krom harflerin kullanılması kutu harf tabelalarda daha güzel bir görünüm sağlayabiliyor. Krom kutu tabela çeşitleri arasında ışıklı krom kutu harf tabela, ışıksız krom kutu harf tabela, LED kromlu kutu harf tabela, sarı kromlu kutu harf tabela ve altın kromlu kutu harf tabela yer alıyor. Krom içeriği nedeni ile paslanmayan ve dikkat çekici bir parlaklığa sahip olan krom kutu harf tabelalar sağlamlığından dolayı da tercih ediliyor. Dakota kutu harf tabelalar biraz daha düşük maliyetli olduğu için talepleri bu yönde olanlar tarafından talep edilebiliyor.

Işıklı kutu harf tabelalarda harflerin iç kısmı LED döşeme sistemi ile hazırlanıyor. Kutu harf tabelalarda ışık kaynaklı herhangi bir sorun yaşanmaması adına tabelaların kapaklı bir mekanizmaya sahip olması gerekiyor. Ayrıca kullanılan LED’in su geçirmez olması, az enerji harcaması ve uzun ömürlü olması da önemli faktörler arasında yer alıyor. Kutu harf tabelalar sabit olabildiği gibi hareketli olarak da üretilebiliyor.  Buna karar verilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında kullanım yerine uygun üretimin ve montajın yapılması geliyor. Kutu harf tabela yapılırken kaliteli malzemeler kullanılmasının tabelanın kullanım ömrünü artırdığının da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

İzmir Neon Tabela iş ortaklarına kutu harf tabela tasarımı, kutu harf tabela, kutu harf baskı ve montaj hizmetleri sunuyor.  Hem iç hem dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen kutu harf tabelaları farklı tasarımları, üstün kalitesi ve ekonomik fiyatları ile sunan İzmir Neon Tabela doğru seçimin yapılması konusunda da iş ortaklarına destek oluyor. Böylece hazırlanan tabelanın hem uzun ömürlü olması hem de istenilen etkiyi yaratması garanti altına alınıyor. İzmir Neon Tabela sektörde yer aldığı ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeden hazırladığı şık tasarımları ile iş ortaklarının taleplerini en hızlı şekilde karşılamak ve memnuniyetlerini üst düzeyde tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.