Totem Tabela

Totem Tabela

8 photos


Proje Açıklaması

Genellikle işyerlerinde, devlet kurumlarında ya da büyük alışveriş merkezlerinde binaların fark edilmesi için kullanılan totem tabelalar açık alanlarda, caddelerin ve şehirlerarası yolların kenarlarında da kullanılıyor. Boyutları uzaklığa göre ayarlanabilen totem tabelalar gösterişli olmaları nedeni ile oldukça dikkat çektiğinden sıklıkla tercih ediliyor.

Şekil ve boyut itibarı ile gösterişli olan ve uzak mesafelerden de kolaylıkla fark edilebilen totem tabelalar marka bilinirliğini artırmak isteyen firmalara açık alanlarda oldukça etkili bir reklam olanağı sağlıyor. Şehir merkezinden uzak alanlarda ya da caddelerin kenarlarında konumlandırılan totem tabelaların oldukça dikkat çekici olduğu biliniyor. Uzun vadede oldukça karlı olduğu kabul edilen iyi tasarlanmış totem reklamlar firmanın kalitesi için de belirleyici oluyor.

Totem tabela çeşitleri arasında; tek bacaklı totem tabela, çift bacaklı totem tabela, likit totem tabela, ışıklı totem tabela, ışıksız totem tabela, kompozit totem tabela, alüminyum totem tabela, çelik saç totem tabela, profil totem tabela ve vinil germe totem tabela yer alıyor.

Bir direk ve bir üst kasetten oluşan totem tabelalar ışıklı ya da ışıksız olarak üretilebiliyor. Işıklı totem tabelalarda ışıklandırma malzemesi olarak LED ya da floresan kullanılabiliyor. Ayrıca bazı totem tabelalarda kaset ışıksız olabiliyor ya da kaseti aydınlatmak için spot ışıklar kullanılabiliyor. Totem tabelanın kasetinin şekli kaç adet cephenin hedef alındığına bağlı olarak belirleniyor. Tek cephenin hedef alındığı totem tabelalarda, totem tabelanın ön yüzünün doğrudan o cepheyi karşılaması gerekiyor. İki cephe hedef alınıyor ve iki cephe karşılıklı ise tek kasetin iki yüzü gösterecek şekilde olması ve ışıklandırmanın da bu durum göz önünde bulundurularak yapılması önem taşıyor. Üç cephenin hedef alındığı durumlarda ise üçgen kaset şeklinde üretim yapılması daha etkili oluyor.

Totem tabelanın konumlandırılacağı yerin doğru seçilmesi başlatılacak reklam kampanyasının başarılı olabilmesi için en önemli faktörlerin başında geliyor. Kazılacak olan toprağın derinliğinin, toprağın yapısının, elektrik direklerinin uzaklığının, kullanılacak olan flanşın ve borunun titizlikle hesaplanması güvenlik açısından önem arz ediyor. Seçilen yere göre büyüklüğü ve uzunluğu belirlendikten sonra uygun ölçülerde yapılan totem tabelanın konumlandırılacağı yerin beton dökülerek güçlendirilmesi gerekiyor. Ayrıca totem tabelanın fırtınalı havalarda yıkılmasının önüne geçilebilmesi için iskeletinde yeterli ve kaliteli malzeme kullanılması büyük önem taşıyor.

İzmir Neon Tabela ihtiyaca göre çeşitli renklerde ve boyutlarda ürettiği totem tabelalar ile iş ortaklarının yüksek oranda müşteri çekmelerine katkı sağlıyor. Totem tabelaların boyutlandırılması ile ilgili olarak herhangi bir yasal zorunluluk bulunmuyor. Ancak hem imalatı hem de montajı aşamasında özen gösterilmesi gereken bir ürün olması nedeni ile alanında uzman olan İzmir Neon Tabela gibi üst düzey markalar ile iş birliğine gidilmesi iş ortaklarını kısa, orta ve uzun vadede ayrıcalıklı kılıyor. Geniş ürün portföyü ve saygın iş ortakları ile tanınan İzmir Neon Tabela sizleri kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet ayrıcalığını yaşamaya davet ediyor.